Zielona herbata w kosmetologii

Natura oddaje w nasze ręce mnóstwo środków, za sprawa których jesteśmy w stanie wpłynąć na nasz wygląd. Wiele z nich zdradza cudowne właściwości, poprawiające wygląd i kondycję naszej skóry. Z pewnością taka właśnie jest zielona herbata, która w kosmetologii występuje w postaci wielu kremów, maści, maseczek i różnego rodzaju płynów.

Szerokie właściwości

Jej skuteczność, a także lecznicze właściwości, jakie się z nią wiążą, spowodowały, że kosmetyczka Kraków wykorzystuje zieloną herbatę w wielu terapiach kosmetycznych. Dzięki nim klientki mogą odzyskać swoje naturalne piękno.

Najważniejszą kwestią w przypadku kosmetyków opartych na zielonej herbacie jest to, że zawierają one polifenole, które zdradzają właściwości przeciwutleniające. Sprawia to, że usuwają one różnorakie toksyny z naszego organizmu.

Warto wspomnieć również o tym, że zielona skóra w pewnym stopniu hamuje starzenie się skóry, ale także ją nawilża i ujędrnia. Dzięki temu jej wygląd jest naprawdę miły dla oka.

w celu uzyskania zdrowej skóry

Kosmetyków opartych na zielonej herbacie bardzo często używa się również podczas walki z cellulitem i zmarszczkami. Redukują one bowiem wszelkie ubytki powstałe w wyniku upływającego czasu.

Bardzo ważne jest również to, że pomagają one wzmocnić strukturę skóry. Uodparniają ją na działanie promieniowania UV, ale także nadmiernego zimna i wysuszania się naskórka. Salon kosmetyczny Kraków (swiaturody) stosuje tego typu preparaty również po to, aby złagodzić różnego stany zapalne oraz przyspieszyć gojenie się niewielkich ranek

Wspomnieć można również o tym, iż zielona herbata bardzo korzystnie wpływa na strukturę włosów, dzięki czemu stają się one silniejsze i lśniące, co oczywiście przekłada się na ich wygląd.

5 thoughts on “Zielona herbata w kosmetologii

  1. Ja wywar z zielonej herbaty wlewam do wanny. Skóra po takich kąpielach jest czysta i bez pryszczy.

  2. Ostatnio byłam w salonie kosmetycznym i zachwyciła mnie maseczka z zielonej herbaty. Wyglądam o 5 lat młodziej 😉

  3. Nie sądziłam, że zielona herbata ma aż tyle ciekawych właściwości. Chyba też skorzystam z takiej maseczki – skoro można wyglądać pięć lat młodziej, to czemu nie skorzystać? 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>