Chirurgiczne usuwanie zębów krok po kroku

Nieleczenie zębów często prowadzi do sytuacji, w których trzeba się zdecydować na wyrwanie. Niestety w wielu przypadkach jest to nieuniknione i trzeba się poddać takiemu zabiegowi. Jest to efekt tego, że ząb staje się martwy lub jest go już tak mało, ze żadne leczenie nie doprowadzi do jego poprawy stanu. Jednocześnie taki ząb lub jego szczątki wywołują duży ból u chorego. W takim przypadku bardzo ważne jest, aby wybrać dla siebie dobrego lekarza dentystę. Najlepiej skupić się wtedy na mieście Toruń, które oferuje szereg gabinetów dentystycznych, z różnorodną ofertą i ekonomicznym cennikiem [➟dentysta-stomatolog.com > Toruń].

Dentysta to nie tylko dentysta, to również przyjaciel, jak i chirurg – i w takich kategoriach powinno się szukać lekarza dla siebie. Nieumiejętne usunięcie zęba wiąże się z wieloma konsekwencjami, dlatego też lepiej jest zdecydować się na wyrywanie chirurgiczne niż tradycyjne, które na przykład u dzieci może wywołać traumę na wiele lat.

Wiele osób zastanawia się przed pójściem do dentysty, jak wygląda wyrwanie zęba. W pierwszej kolejności lekarz dentysta określa wizualnie, w jakim stanie jest dany ząb. Jeżeli uznaje, że nie może określić czy dany ząb nadaje się do leczenia albo do wyrwania to kieruje pacjenta na prześwietlenie. Z wynikiem prześwietlenia trzeba powrócić do lekarza dentysty. Na podstawie prześwietlenia lekarz kwalifikuje albo do leczenia albo do wyrwania. Jeżeli nadaje się do leczenia ,to przede wszystkim w takim przypadku wybiera się leczenie kanałowe. Jeżeli do wyrwania, to pacjent kierowany jest do chirurga szczękowego [więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szcz%C4%99kowo-twarzowa] . Gdy już się idzie do takiego chirurga, trzeba pamiętać o tym, aby mieć ze sobą zdjęcie z prześwietlenia, aby pokazać je chirurgowi, żeby wiedział jak złapać dany ząb oraz w którym miejscu powinien naciąć dziąsło.

Chirurg szczękowy w pierwszej kolejności podaje choremu znieczulenie. Po określonym czasie dokładnie sprawdza czy znieczulenie działa i podejmuje próbę wyrwania. Pacjent nic nie czuje w tym momencie jak i po zabiegu. Lekarz zakłada szwy i można spokojnie wracać do domu. Po samym wyrwaniu trzeba utrzymywać tampon w ustach przez pół godziny i nie wolno nic pić ani jeść przez dwie godziny, bo można uszkodzić założone szwy. Po jakiś trzech tygodniach szwy, gdy są założone rozpuszczalne, to samoczynnie znikają. Po miesiącu powinno się iść do dentysty na kontrolę, czy wszystko się dobrze goi, jak i czy na pewno wszystko zostało poprawnie usunięte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>